M&M
M&M
M&M
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAxtarQeydiyyatdan keçinGiriş

Pullarımızı harada saxlayırıq?

4 posters
MüəllifIsmarıc
Fika
Admin
Fika

İsmarıc sayı : 834

Pullarımızı harada saxlayırıq? Empty
Yeni mövzuMövzu: Pullarımızı harada saxlayırıq?   Pullarımızı harada saxlayırıq? I_icon_minitimeB. 03 Okt. 2010, 19:34

Pul-kapitaldır .Hər zaman pul dövriyədə olmalıdır. Dövriyyədə olmayan, yəni işləməyən kapital ölü kapitala çevrilir və tədricən itki ilə üzləşir.
Başa düşməyənlər üçün aydınlıq gətirim. Misal üçün: Siz özünüz üçün pul toplayırsız, müəyyən müddət sonra bu pul qismən böyük məbləğə çevrilir. Siz onu evdə(bəziləriniz kitab arasında, kiminiz nənənin sandıqçasında Very Happy) saxlayırsız. Amma bu pul kütləsinin bazarda tənzimlənə məzənnəsi olur.Bu məzənnənin dəyişməsi, həmin pul kütləsinin də dəyərinin itirilməsinə gətirib çıxarır.
İtgilərdən çıxış yolları var, ən sadəsi banklardır.Bəs siz pullarınızı banklara etibar edirsiniz?
Ümumiyyətlə, pullarınızı harada saxlamağa üstünlük verirsiniz? Smile
Əvvələ qayıt Aşağa gitmek
Nariman

Nariman

İsmarıc sayı : 527
Şəhər/ölkə : Bakı/Azərbaycan

Yeni mövzuMövzu: Geri: Pullarımızı harada saxlayırıq?   Pullarımızı harada saxlayırıq? I_icon_minitimeB. 03 Okt. 2010, 20:32

Bura bax, sen fizikani buraxib iqtisadiyyat oxuyursan? Evil or Very Mad

Esline banka qoyulasi pulum olmur, olsa da banka qoymaqdansa basqa cur istifade ederdim. Meselen mueyyen bir is qurardim, ya da gelecekde qiymetinin artacagini guman etdiyim seyler alardim, yaxud mueyyen yaxin adama borc vererdim. Cool
http://www.globalinkllc.com
Fika
Admin
Fika

Yeni mövzuMövzu: Geri: Pullarımızı harada saxlayırıq?   Pullarımızı harada saxlayırıq? I_icon_minitimeB.e. 04 Okt. 2010, 18:30

Nariman yazıb:
Bura bax, sen fizikani buraxib iqtisadiyyat oxuyursan? Evil or Very Mad

Esline banka qoyulasi pulum olmur, olsa da banka qoymaqdansa basqa cur istifade ederdim. Meselen mueyyen bir is qurardim, ya da gelecekde qiymetinin artacagini guman etdiyim seyler alardim, yaxud mueyyen yaxin adama borc vererdim. Cool

Nariman arda iqtisdiyyatda lazimdi Wink
Cavabindan 1 sual ortaya cixdi..Yaxin adama borc verende,o pul sene qayidir? Very Happy
Nariman

Nariman

İsmarıc sayı : 527
Şəhər/ölkə : Bakı/Azərbaycan

Yeni mövzuMövzu: Geri: Pullarımızı harada saxlayırıq?   Pullarımızı harada saxlayırıq? I_icon_minitimeB.e. 04 Okt. 2010, 19:44

yaxin adama borc verende o borcu onun qaytarilmayacagini ozun ucun basdan qebul etsen yuaxsidir, yani yaxin adama qarsiliqsiz vere bileceyin qeder borc versen yaxsidir mence. Mende qaytarmayan olub, amma yene istese, yene vererem, cunki lazimdi ona Smile
http://www.globalinkllc.com
Fika
Admin
Fika

Yeni mövzuMövzu: Geri: Pullarımızı harada saxlayırıq?   Pullarımızı harada saxlayırıq? I_icon_minitimeB. 10 Okt. 2010, 22:53

Nariman yazıb:
yaxin adama borc verende o borcu onun qaytarilmayacagini ozun ucun basdan qebul etsen yuaxsidir, yani yaxin adama qarsiliqsiz vere bileceyin qeder borc versen yaxsidir mence. Mende qaytarmayan olub, amma yene istese, yene vererem, cunki lazimdi ona Smile

Sagol))) amma konkret demedinee pulunu harda gizledirsen? angry
Hajizada

Hajizada

İsmarıc sayı : 166
Şəhər/ölkə : UK

Yeni mövzuMövzu: Geri: Pullarımızı harada saxlayırıq?   Pullarımızı harada saxlayırıq? I_icon_minitimeB. 17 Okt. 2010, 16:09

Bankda:)
Fashist

Fashist

İsmarıc sayı : 17
Şəhər/ölkə : LoF

Yeni mövzuMövzu: Geri: Pullarımızı harada saxlayırıq?   Pullarımızı harada saxlayırıq? I_icon_minitimeB.e. 20 Dek. 2010, 08:05

Pulum çoxalsa Bankda saxlayaram -) Amma belə stabil maaşla bir cibimə də yerləşdirə bilirəm pulumu )))))
Sponsored content

Yeni mövzuMövzu: Geri: Pullarımızı harada saxlayırıq?   Pullarımızı harada saxlayırıq? I_icon_minitime

Pullarımızı harada saxlayırıq?
Əvvələ qayıt 
1 səhifə (Cəmi 1 səhifə)